نگهدار سالمند

دی ۱۸, ۱۳۹۵

امروزه به دلیل افزایش رو به رشد سالمندان در جامعه و همچنین کمبود وقت برای فرزندان در خصوص مراقبت از سالمند رشته ی نگهداری از سالمند به صورت تخصصی در برخی از موسسات به نیروهای جوان آموزش داده می شود. در این موسسات شیوه های قدیمی نگهداری از سالمند را کنار گذاشته و با بکارگیری شیوه های جدید و به علم روز دنیا سعی در بهبود زندگی سالمندان نموده اند.

به طور کلی به فردی که وظیفه ی مراقبت از سالمند را به عهده دارد و خدمات اجتماعی، پزشکی، روانی و بهداشتی را به سالمند ارائه می دهد نگهدار سالمند می گویند.

خانواده هایی که از تنهایی سالمند خود نگران هستند با استخدام نگهدار سالمند حرفه ای وضعیت سالمند خود را از لحاظ بهداشتی، روانی و پزشکی بهبود خواهند بخشید.

نگهداران سالمند در موسسات مختلفی مثل مرکز توانبخشی، بیمارستان، خانه های سالمندان و مراکز نگهداری از سالمند مشغول به کار هستند و به امر مراقبت از سالمندان می پردازند.

ویژگی های نگهدار سالمند:

یک نگهدار سالمند باید دارای روحیه ای لطیف و انسان دوست باشد تا بتواند به افرادی که خدمت می کند آرامش،امید به زندگی و رفاه را فراهم نماید. نگهدارسالمند با تمرکز بر روی سلامت جسمی و شناخت بیماری های رایج در سالمندان از بروز بیماری های جدبد پیشگیری نموده و در بهبود وضعیت جسمی سالمند موثر خواهد بود.

نگهدارسالمند دائم و موقت:

نگهدارانی که بصورت دائم به کار گرفته می شوند تمام مدت روز و یا حتی شب را درکنار سالمند می ماند. وظیفه ی این نگهداران با توجه به توافقات از پیش تعیین شده شامل رسیدگی به امور مختلف سالمند در زمینه های پزشکی و بهداشتی می باشد. در صورت نیاز به نگهدار موقت برای انجام اموری مثل استحمام ، پخت و پز و یا نگهداری موقت سالمند در دوران نقاهت می توانید از خدمات موسسات نگهداری سالمند بهره مند شوید. این موسسات به توجه به نیاز سالمند شما، نگهدار را به منزل اعزم خواهد کرد.

نگهدار سالمند
مركز نگهداري و مراقبت از کودک، سالمند، بیمار در منزل مه چهرگان با بکارگیری نیروهای مجرب و متخصص آماده ی خدمت رسانی 24 ساعته به شما و عزیزان شما می باشد.

مطالب مرتبط:
مراقبت از سالمند در منزل
مرکز خدمات نگهداری از سالمند در منزل
نگهدار سالمند مبتلا به آلزایمر
نگهداری از سالمند بیمار
فرزندان بدانند چگونه از والدین سالمند نگهداری کنند
پیشگیری از زمین گیر شدن سالمند با خود مراقبتی
اشتباهات رایج در نگهداری از سالمند
سوالات مهم در مصاحبه با نگهدار سالمند

استخدام پرستار، جهت نگهداری سالمند به صورت شبانه روزی با حقوق عالی. 88358744 - 77656754