نشانه های نگهدارکودک بد

دی ۱۴, ۱۳۹۵

نگهدار کودک بد چه نشانه هایی دارد؟

تمامی والدین بعد از استخدام نگهدار کودک این نگرانی را دارند که آیانگهدارکودک به خوبی با فرزندشان رفتار می کند یا خیر. در ظاهر ممکن است همه چیز مرتب به نظر برسد اما با این وجود باز هم بهتر است که همه چیز را ه دقت بررسی کنید تا خاطرتان از اینکه نگهدار کودک خوبی اعتماد کرده اید یا نه آسوده شود. فهمیدن این موضوع اصلا سخت نیست. کافی است نشانه های نگهدار کودک بد را بشناسید و بررسی کنید آیا در زندگی خود نیز این نشانه ها میبینید یا خیر.

1- رفتار کودک را زیر ذره بین ببرید

آیا به نظر می رسد کودکتان بعد از دیدن نگهدار خود دچار استرس می شود؟ آیا کودکتان هیچ میلی به بودن در کنار نگهدار خود ندارد؟ این ها نشانه هایی است که باید ان را جدی بگیرید و دلیل آن را بررسی کنید. کودکان اغلب در ابتدی آشنایی آنچنان میلی به بودن در کنار نگهدار ندارند. اما یک نگهدار کودک خوب و آشنا به روحیات کودکان خوب بلد است که چگونه با کودکان دوست شود و آن ها را راضی نگه دارد. پس اگر کودکتان هنوز هم بعد از مدت ها میلی به بودن با نگهدار کودک ندارد بهتر است علت را  جویا شوید.
مطلب بیشتر:چگونه به نگهدار کودک اعتماد کنیم؟

2- با نگهدار کودک هم صحبت شوید

به نظر می رسد نگهدار کودک چیزی را از شما مخفی می کند. اینکه نگهدار کودک میلی به صحبت با شما و بازگو کردن مسائل مربوط به مراقبت از کودک ندارد و از اینکه به شما در پاسخ به سوال شما که روز خود را چگونه گذرانده بدنبال راهی برای تفره رفتن می گردد آن موقع است که باید بیشتر پی گیر مسائل شوید و بیشتر به این موضوع اهمیت دهید.
مطلب بیشتر:کودکان چه نگهداری را دوست دارند

3- از کنار آسیب دیدگی ها کودک ساده نگذرید

آسیب دیدن کودک در حوادثی که به راحتی قابل پیشگیری بوده اند یکی از مسائل نگران کننده ای می باشد که نشان می دهد نگهدار کودک به خوبی حواسش را بر روی کودک شما متمرکز نمی کند. وظیفه ی نگهدار کودک این است که چشم از روی کودک شما برندارد و حتی بیشتر از والدین از پس نگهداری از کودک برآید و خلاف این موضوع نشانگر این است که نگهدار کودک صلاحیت مراقبت از کودک شما ندارد.

4- آیا نگهدار کودک از قوانین شما پیروی نمی کند؟

اگر شما قانونی در ارتباط با تعلیم و تربیت کودک و یا نگهداری از کودک در نظر گرفته اید وظیفه ی نگهدار کودک این است که به خوبی و دقیق به این قوانین عمل کند مگر آنکه شما را متقاعد کرده باشد که این قوانین از اصول روز تربیت کودکان پیروی نمی کند. در غیر این صورت اگر نگهدار کودک مکررا این قوانین را زیر پا گذاشت و به اخطارهای شما اهمیت نداد بهتر است که عذر او را بخواهید.
مطلب بشتر:استخدام نگهدار کودک خوب است یا بد

5- اهمیت به زمان،شرط اول

اینکه نگهدار کودک شما را اغلب در وضعیت بلاتکلیفی می گذارد و شما را معطل می کند و با توضیحات غیر قابل قبول سعی در فریب شما را دارد نشانه ی خوبی نخواهد بود. اولین نشانه ی نگهدار کودک قابل اعتماد این است که غیبت نکند و همیشه سروقت در محل حضور یابد.

6- وضعیت ظاهری کودک و منزل را بررسی کنید؟

خیلی دور از ذهن نیست که کودکان بعد از صرف غذا و یا بازی کردن ژولیده و کثیف شوند ولی اینکه هنوز صورت کودک بعد از ساعت ها که از وقت ناهار گذشته کثیف باشد بی مسئولیتی نگهدار کودک را نشان می دهد. از جمله وظایف نگهدار کودک این است که لباس کودک را در صورت نیاز تعویض کند و منزل را قبل از رسیدن شما همانگونه که بود مرتب نماید.

7- نگهدار کودک فریب کار:

هرگز نگهدار کودکی که قصد فریب کاری شما را دارد و برای هر سهل انگاری یک داستان برای شما سرهم می کند تحمل نکنید. این حق شماست که به نگهدار کودک خود اعتماد کنید و با آرامش خاطر کودک خود را نزد او بگذارید.

8- به احساس خود اعتماد کنید:

اگر احساس شما بهتان می گوید که فرد اشتباهی در منزل شما، با کودک شما هم کلام شده است پس به احساس خود اعتماد کنید و یک نگهدار دیر  برای کودک خود استخدام کنید. اما این بار با بررسی های بیشتر و یک مصاحبه ی اصولی و از قبل برنامه ریزی شده.
مطلب بیشتر:چگونه با نگهدار کودک مصاحبه کنیم؟

نگهدار کودک

مركز نگهداري و مراقبت از کودک، سالمند،بیمار در منزل مه چهرگان با بکارگیری نیروهای مجرب و متخصص آماده ی خدمت رسانی 24 ساعته به شما و عزیزان شما می باشد.

مطالب بیشتر:
آماده کردن کودک برای نگهدار
رفتار صحیح با نگهدار کودک چیست

تنبیه کودک توسط نگهدار کودک

استخدام پرستار، جهت نگهداری سالمند به صورت شبانه روزی با حقوق عالی. 88358744 - 77656754