مزایا و معایب گرفتن نگهدار کودک در منزل

بهمن ۳۰, ۱۳۹۵

افرادی که توانسته اند یک نگهدار کودک خوب در منزل برای فرزندشان استخدام کنند واقعا خوش شانس هستند. داشتن نگهدار کودک که مسئولیت پذیر بوده و با بکارگیری دانش روز در زمینه ی نگهداری و تربیت کودکان، به والدین نیز آموزش می دهند که چه کارهای برای تربیت کودکانشان لازم و ضروری می باشد. اما این امر و سپردن کودک به دستان یک فرد غریبه هرچند مورد اعتماد خالی از عیب نمی باشد اما اگر توانستید که نگهدار کودک خوب استخدام کنید بدانید مزایای آن بیشتر از معایب آن خواهد بود.مراقب کودک،استخدام نگهدار کودک،مراقبت از کودک در منزل،نگهداری از کودک،نگهداری کودک

مزایای گرفتن نگهدار بچه:

ماندن کودک در یک محیط شناخته شده از سپردن او به مهد کودک بهتر خواهد بود. کودک می تواند در منزل خود هرزمان که لازم است غذا بخورد، بازی کند و یا به استراحت و خواب بپردازد. این امر سبب می شود کودک از آلودگی های محیط های دیگری مثل مهد کودک بدور بوده و کمتر دچار بیماری ها ویروسی و واگیردار شود.

برخی والدین احساس می کند آنقد که باید به کودکشان توجه نمی شود و اگر کودکشان در منزل باشد نگرانی آن ها نیز کمتر می شود.

نگهدار کودک می تواند یک برنامه ی انعطاف پذیر را برای کودک داشته باشد. اگر شما می خواهید به یک جلسه ی مهم بروید می توانید در هر ساعتی از نگهدار بخواهید به منزل شما بیاید و از کودکتان مراقبت کند.
استخدام نگهدار کودک تهران،خدمات نگهداری از کودک
از دیگر مزایای گرفتن نگهدار بچه این است که می توانید در ارتباط با قوانین تربیتی خود با نگهدار وارد مذاکره شوید اما در یک مرکز نگهداری از کودک این کار چندان عملی نخواهد بود و ممکن است آن ها چیزی خلاف میل شما به کودکتان آموزش دهند.

شما می توانید ساعات کاری خود را کاملا با ورود و خروج نگهدار کودک مطابقت دهید در صورتی که مراکز نگهداری ساعات خاص خود را دارند که ممکن است با ساعات کاری شما مطابفت نداشته باشد.

معایب گرفتن نگهدار کودک:

مراقبت از کودک توسط نگهدار بدون نظارت است. البته شما این اختیار را دارید که در منزل دوربین بگذارید اما هزینه ی آن گران می باشد. از این رو اعتماد کردن به نگهدار کودک غریبه کمی مشکل است. البته نگهداران کودک بد نشانه هایی دارند که شما با ارزیابی آن می توانید پی ببرید آیا نگهدار در غیاب شما طبق توافقات با کودک رفتار می کند یا خیر. اگر کودک شما هنوز قدرت تکلم ندارد این کار سختر نیز خواهد شد.

موضوع دیگر زندگی اجتماعی کودک شماست. کودک شما با رفتن به مهد کودک یا پیش دبستانی می توانند نحوه ی ارتباط برقرار کردن با کودکان دیگر را یاد بگیرند و  وابستگی آن هابه والدین نیز کمتر شود. برای حذف این نقطه ضعف شما می توانید کودک خود را کلاس های نقاشی، زبان و یا کلاس های ورزشی ثبت نام کنید و یا از نگهدار کودک بخواهید کودک را به پارک و تفریح ببرد و کودک اجازه دهد با کودکان دیگر معاشرت داشته باشد.

اگر از اینکه نتوانید به نگهدار کودک اعتماد کنید بهتر است دقت بیشتری را در انتخاب نگهدار به خرج دهید و انرژی بیشتری را برای این امر صرف کنید. از همکاران خود بخواهید اگر تجربه ی گرفتن نگهدار کودک خوب را دارند او را به شما معرفی نمایند.استخدام نگهدار کودک در تهران،نگهداری از کودک در منزل،مرکز نگهداری از کودک در منزل

نگهدار کودک

مركز نگهداري و مراقبت از کودک، سالمند،بیمار در منزل مه چهرگان با بکارگیری نیروهای مجرب و متخصص آماده ی خدمت رسانی 24 ساعته به شما و عزیزان شما می باشد.

مطالب مرتبط:
رفتار صحیح با نگهدار کودک چیست
چیزهایی که نگهدار کودک از شما پنهان می کند
تشخیص نگهدار کودک خوب از بد
نشانه های نگهدار کود بد
ارزیابی نگهدار کودک
سوالات مهم مصاحبه با نگهدار کودک
پرسش و پاسخ ها در مصاحبه با نگهدار کودک
اولین قدم در یافتن نگهدار کودک

استخدام پرستار، جهت نگهداری سالمند به صورت شبانه روزی با حقوق عالی. 88358744 - 77656754