رفتار صحیح با نگهدار کودک چیست؟

آبان ۵, ۱۳۹۵

والدین باید بتوانند به نگهدار کودک خود اعتماد داشته باشند تا بتوانند کودکشان را به نگهدار کودک بسپارند.بعد از انتخاب نگهدار کودک گاهی اعتماد کردن به نگهدار کودک برای والدین سخت می شود و این سبب بروز مشکل میان والدین کودک و نگهدار می شود.نگهداری از کودک،استخدام نگهدار کودک در تهران،نگهداری از کودک در منزل،مرکز نگهداری از کودک در منزل

یکی از دلایل بروز این گونه مشکلات نحوه ی ارتباط برقرار کردن با نگهدار کودک می شود. بطوری که والدین نمی توانند به صورت مستقیم خواسته هایشان را با نگهدار کودک در میان بگذارند.مراقب کودک،استخدام نگهدار کودک،مراقبت از کودک در منزل،نگهداری از کودک،نگهداری کودک

بکاربردن راهنمایی های زیر می تواند مشکلات شما با نگهدارکودک در منزل را حل و فصل نماید.

نگهدار کودک را درک کنید:

والدین اغلب انتظارات سختی از نگهدارکودک دارند. داشتن رفتاری خشن و بیش از حد جدی با نگهدار کودک مگر در زمانی که کودک شما در از لحاظ جسمی و یا روحی در خطر می باشد  سبب بروز مشکل میان نگهدار و والدین خواهد داشت. اغلب فعالیت هایی که نگهدار کودک به فرزند شما ارائه می دهد برای کمک کردن به کودک در جنبه های متفاوت می باشد.البته نگهدار باید قابل اعتماد بوده که شما می توانید بایدویژگی های و خصوصیات نگهدارکودک قابل اعتماد را بخوبی بشناسید.

داشتن ارتباط موثر با نگهدارکودک:

داشتن ارتباطی موثر به تنهایی می تواند مشکلات را حل کند. دستورالعمل ها و خواسته هایتان از نگهدار کودک را برای یادداشت کنید و مطمئن شوید چیزی را از قلم نینداخته اید.

اغلب اوقات خواسته هایی که از نگهدار دارید برای او مبهم می باشد. پس سعی کنید به صورت واضح با  نگهدار کودک صحبت نمایید. شما می توانید در پایان هر شیفت کاری نیز دررابطه با نگرانی ها و یا پیشنهادات او تبادل نظر کنید. این فرصت را به نگهدار کودک بدهید تا اوضاع را بهبود ببخشد.

سر نگهدار کودک خود داد نزنید:

سعی کنید در هر شرایطی آرامش خود را حفظ کنید. اگر نگهدار کودک از شیوه های فرزند پروری شما دنباله روی نکرد به او تذکر بدهید که چقدر پایبندی او بر روی تکنیک های تربیت فرزند شما برایتان مهم ست.هرگز بر سر نگهدار کودک خود داد نزنید که فقط اوضاع را بدتر می کند. مسلما تجربیات شما در زمینه ی نگهداری از کودک با تجربیات نگهدار متفاوت خواهد بود.

با تاکید شما بر روی خواستهایتان نگهدار نیز به اهمیت موضوع پی خواهد برد.

به خواسته های نگهدار کودک گوش دهید:

قبل از هرچیز و قضاوت درباره ی عملکر نگهدار کودک خود به صحبت های او گوش دهید. ممکن است او فکر کند کار درست را انجام داده است و قصد ناراحت کردن شما و یا سرپیچی از قوانین نگهداری از کودک را نداشته است و یا ممکن است از قوانینی که برای او گذاشته اید ناراضی می باشد. بهتر است در این شرایط به جای مشاجره و دعوا با نگهدار کودک به مذاکره با نگهدارکودک و یا تصویب برنامه ای دیگر بپردازید.

در هر صورت برای جلوگیری از درگیری میان پدرو مادر و نگهدار کودک بهتر است  از همان آغاز کار گذاشته شود و این اطمینان حاصل شود که همه چیز شفاف و روشن است. کلید اصلی یک رابطه ی خوب میان والدین و نگهدار ارتباطی موثر و مفید می باشد.

 

نگهدار کودک

مركز نگهداري و مراقبت از کودک- سالمند- بیمار در منزل مه چهرگان با بکارگیری نیروهای مجرب و متخصص آماده ی خدمت رسانی 24 ساعته به شما و عزیزان شما می باشد.

استخدام پرستار، جهت نگهداری سالمند به صورت شبانه روزی با حقوق عالی. 88358744 - 77656754