خصوصیات نگهدار کودک خوب

1 مهر ۲۹, ۱۳۹۵

نگهدار کودک خوب چه خصوصیاتی دارد؟

انتخاب نگهدار کودک برای آن ها که می خواهد چه به صورت موقت و چه دائم نگهدار استخدام کنند امری مهم و حساس می باشد که شما والدین عزیز باید نهایت دقت و وسواس را در این امر بخرج دهید. اگر هنوز یک نگهدار کودک استخدام نکرده اید خواندن این مقاله کمک زیادی به شما می کند تا بتوانید بهترین گزینه را در نگهدارانی که به شما مراجعه می کنند داشته باشید.مراقب کودک،استخدام نگهدار کودک،مراقبت از کودک در منزل،نگهداری از کودک،نگهداری کودک

اتنخاب نگهدار کودک خوب و قابل اعتماد:

والدین زیادی به دلیل مشغله های کاری به استخدام نگهدارکودک روی آورده اند. نگهداران کودک هرکدام با سن و روحیات مختلف در مقابل شما قرار می گیرند. این شما هستید که باید نگهدار را به چالش بکشید و بررسی کنید که کدام نگهدار کودک شایسته و قابل اعتماد است.نگهدار ی کودک،مرکز خدمات نگهداری کودک در منزل،نگهداری کودک در منزل

اگر در اطراف خود والدینی را سراغ دارید که  نگهدار برای مراقبت ازکودک استخدام کرده اند می توانید از تجربیات آن ها استفاده کنید و یا از آن ها بخواهید یک نگهدار مطمئن به شما معرفی کنند.
از زمان مصاحبه از نگهدار کودک نهایت استفاده را ببرید و نگهدار کودک بخواهید چه راهکارهای موثری را در مواقع ضروری به کار خواهد برد. مثلا وقتی کودک برای کاری که به صلاحش نیست لجبازی می کند، غذا نمی خورد و یا دست از گریه و ناآرامی بر نمی دارد. البته صحبت هایی که در طول مصاحبه با نگهدار کودک گفته می شود بسته به سن کودک متفاوت می باشد. مثلا اگر کودک شما بالای 7 سال است و یا زیر 5 سال می باشد مسئولیت ها و وظایف نگهدار نیز متفاوت خواهد بود.

روش تشخیص نگهدار خوب از بد می تواند با پرسیدن سوالاتی که چه برنامه هایی برای رشد ذهنی کودک شما دارد و یا در شرایط ضروری چه عکس العملی از خود نشان می دهد،مشخص می شود.

یک نگهدار کودک خوب با گذراندن دوره های آموزشی کودک یاری و کمک های اولیه به خوبی می تواند از پس مراقبت از کودک شما برآید.

در روز مصاحبه  هر انتظاری که از نگهدار دارید را با او درمیان بگذارید. مثلا اگر می خواهید که نگهدار برای کودک شما غذا بپزد و یا او را به گردش ببرد.

تفاوت روش های تربیتی والدین با نگهدار کودک:

اگر نگهدارکودک روش دیگری مخالف روشی که شما تا بحال بر روی کودک خود  بکار می بردیدارد در این صورت اگر اعتماد و اطمینان کافی را به نگهدار کودک خود دارید خیلی زود در مقابل این اختلاف ها جبهه نگیرید و به خوبی به صحبت های نگهدار در زمینه ی روش های نوین تربیت کودک گوش دهید و اگر صحبت های او منطقی بنظر می رسید شما هم می توانید راهکار جدید را در مورد فرزند خود بکار ببرید. نگهدارانی که تجارب کافی و مهارت و دانشی نوین در زمینه ی نگهداری کودک دارند می توانند به عنوان یک مشاور خانوادگی به شما در بهبود وضعیت و رشد جسمی و ذهنی بهتر کودک شما را یاری کنند.

آیا کودک می تواند در انتخاب نگهدار دخالت کند؟

شما والدین باید توجه کنید که این کودکان هستند که می خواهند اوقات خود را با نگهدارکودک بگذرانند. پس اگر کودک شما به سن تشخیص رسیده اند از آن ها بخواهید که نگهدار کودک خود را خود انتخاب کنند. شما می توانید در مرحله ی اول چندین نگهدار را برگزینید و انتخاب نهایی را به کودک خود بسپارید. این امر سبب می شود که کودک راحتر با نگهدار کودک خود کنار بیاید.

 چگونه به نگهدار کودک اعتماد کنیم:

– از نگهدار کودک بخواهید محل کار قبلی و شماره تلفن آن ها را به شما بدهد تا بتوانید درباره ی او تحقیق کنید.
– برای اعتماد بهتر به نگهدار می توانید از کنترل از راه دور استفاده کنید. بکاربردن دوربین و یا ضبط صدا در محلی که نگهدار و کودک حضور دارند می تواند خیال شما را از هربابت راحت کند

-بهتر این است که در ابتدای استخدام نگهدار کودک ان ها با یکدیگر تنها نگذارید و برای شناخت بهتر نگهدار کودک و روش کاری او آن ها زیر نظر بگیرید.

مركز نگهداري و مراقبت از کودک- سالمند- بیمار در منزل مه چهرگان با بکارگیری نیروهای مجرب و متخصص آماده ی خدمت رسانی 24 ساعته به شما و عزیزان شما می باشد.

مطالب مرتبط:

نگهدار کودک را چگونه انتخاب کنیم
وظایف نگهدار نوزاد
نگهداری کودک در منزل
نگهداری کودک
نگهداری از کودک فلج مغزی
آموزش نگهداری از کودک
ویژگی های نگهدار کودک قابل اعتماد
معرفی شغل نگهدار کودک
چگونه یک نگهدار کودک خوب استخدام کنیم
خدمات نگهداری از کودک در منزل
مهمترین ویژگی های نگهدار کودک
استخدام نگهدار کودک
نگهداری از نوزاد
آموزش انتخاب نگهدار کودک
نگهداری از کودک توسط مادربزرگ
استخدام نگهدار برای مراقبت از کودک در منزل

استخدام پرستار، جهت نگهداری سالمند به صورت شبانه روزی با حقوق عالی. 88358744 - 77656754