خصوصیات نگهدار سالمند خوب

آذر ۵, ۱۳۹۵

نگهدار سالمند باید چگونه باشد؟

نگهداری از سالمند کار دشواری است و ممکن است فرزندان سالمند به دلیل مشغله های فراوان نتوانند از والدین سالمند خود مراقبت کنند. به همین دلیل به استخدام نگهدار سالمند روی می آورند.  فرزندان باید بتوانند بخوبی به فردی که به عنوان نگهدار انتخاب می شود نیز اعتماد کنند.

هیچ وقت نباید به نگهداری از سالمند به عنوان یک شغل نگاه کنیم. افرادی که به این شغل علاقه ندارند نمی توانند بخوبی  اعتماد خانواده ی سالمند را جلب کنند.اولین نکته ای که در انتخاب نگهدار سالمند درنظر گرفته می شود این است که مراقب این کار را از روی اختیار انتخاب کرده باشد و به این کارنیز علاقه زیادی داشته باشد. اگر کسی روحیه خوب و نگرش مثبتی نسبت به این موضوع نداشته و فردی صبور نباشد افسرده خواهدشد و افسردگی را به سالمند هم انتقال می دهد و باعث رنجش و افزایش ناتولنی و افسردگی سالمند خواهد شد.

معیارهای انتخاب نگهدار سالمند:

نگهدار سالمند باید مهربان، دلسوز و قابل اعتماد باشد.

سالمندانی که حتی توانایی گفتگو با فرزندان خود را ندارند باید در انتخاب نگهدار دقت بیشتری داشته باشد.زیرا سالمند توانایی گفتن اینکه مراقب باعث آزار و اذیت او است را ندارد.

اگر نمی توانید به یک غریبه اعتماد کرده و سالمند خود را در اختیار او قرار  دهید بهتر است پس از استخدام نگهدار عملکرد او را مورد بررسی قرار دهید. اطرافیان حتما باید تا مدتی مراقب جدید را تحت نظر بگیرند.

نگهدار سالمند خوب باید از نظر شخصیتی و فیزیکی قوی باشد. یکی از معیارهای مهم برای استخدام نگهدار سالمندان درنظر گرفته می شود این موارد می باشدو اول از همه باید در نگهدار بررسی شود.

سالمندان رفتار هایی مشابه با کودکان دارند. نگهدار سالمند باید خود را آماده ی هرگونه رفتاری از سوی سالمند را داشته باشد و با نهایت صبوری به خوبی وضعیت را کنترل کند. پس نگهدار سالمند باید با این رفتارها آشنا باشد و از این کار سالمند ناراحت یا خشمگین نشود.

مراقبت حتما باید بتواند کمک های  اولیه را انجام دهد و سالمند را نجات دهد. آشنایی با انواع  داروها یکی از الزامات است. تفاوت بین سالمند سالم و سالمندی که به مراقبت ویژه نیاز دارد را بداند و علائمی که نشان دهنده بدحال شدن سالمند است را بشناسد.

از معیار های دیگر نگهدار سالمند این است که  باید آموزش های لازم را از قبل دیده باشد و تجربه های کافی را در این زمینه کسب نموده باشد. رشته پیرشناسی و مراقبت از سالمند بصورت کاملا تخصصی در مراکز آموزشی تدریس می شود.نگهددار سالمند باید آموزش احیای قلبی عروقی هم دیده باشد. فرض کنید غذا در گلوی سالمند گیر کند در این صورت نگهدار باید بتواند بخوبی به سالمند در شرایط ضروری کمک رسانی کند.

مركز نگهداري و مراقبت از کودک، سالمند، بیمار در منزل مه چهرگان با بکارگیری نیروهای مجرب و متخصص آماده ی خدمت رسانی 24 ساعته به شما و عزیزان شما می باشد.

مطالب مرتبط:
استخدام نگهدار سالمند
زمان نیاز سالمند به نگهدار
نگهدار سالمند مبتلا به آلزایمر
سالمندانی که نگهدار نمی خواهند
چگونه سالمندان را به حمام ببریم؟
نحوه ی ارتباط نگهدار سالمند با سالمند

استخدام پرستار، جهت نگهداری سالمند به صورت شبانه روزی با حقوق عالی. 88358744 - 77656754