اصول اولیه نگهداری از نوزاد

دی ۲۸, ۱۳۹۵

افرادی که به دنبال نگهدار نوزادمی گردند معمولا ترجیح می دهندکسانی از کودکشان مراقبت کند که قبلا تجربه ی مادر شدن را داشته باشد. اما اگر شما به عنوان یک نگهدارکودک اولین بار است که می خواهید از یک نوزاد مراقبت کنید بهتر است در ابتدا با اصول اولیه در نگهداری از نوزاد آشنا شوید. نگهداری از نوزادان اصلا کار مشکلی نیست به شرط آن که فوت و فن های آن را بلد باشید. نگهداران معمولا ترجیح می دهند که از نوزادان در منزل نگهداری کنند زیرا اگر کودک چندساله باشد کار نگهدار سختر شده و باید بتواند ارتباط خوبی نیز با کودکان برقرار کند. از این رو برای داشتن یک شغل ایده آل بهتر است اصول مهم آن را بلد باشید تا در آن موفق شوید. قبل از آنکه به سراغ شغل نگهداری نوزاد بروید ما به شما خواندن مقاله ی وظایف نگهدار نوزاد را پیشنهاد می کنیم.

حالت بدن کودک در خواب باید چگونه باشد؟

هنگامی که نوزاد خوابیده است خیلی مهم است که طرز قرار گیری بدن او چگونه است. او را در هنگام خواب به پهلو بخواناید که اگر در خواب استفراغ کرد باعث خفگی کودک نشود. مراقب باشید که در خواب پتو روی سر نوازد قرار نگیرد. کودکان در بدو تولد به دفعات برای خوردن شیر بیدار می شوند. کودک را در خواب به حال خود رها نکنید تا اگر بیدار شد به سراغ او بروید.مراقب کودک،استخدام نگهدار کودک،مراقبت از کودک در منزل،نگهداری از کودک،نگهداری کودک

نحوه ی گرفتن آروغ کودک بعد از خوردن شیر:

کودکان در هنگام شیر خوردن مقداری هوای اضافه را نیز می خورند که اگر این هوا بعد از خوردن شیر از معده خارج نشود باعث دل درد و نا آرامی کودک می شود.

برخی کودکان در حین شیر خوردن هم نیاز به زدن آروغ دارند تا بتوانند مقدار شیر بیشتری بخورند و سیر شوند. نحوه ی گرفتن آروغ کودک به این شکل است که او را بر روی شانه ی خود قرار دهید و آرام کمر نوزاد را ماساژ دهید.

نحوه ی بستن پوشک برای نوزاد:

اینکه نگهدار نوزاد بخوبی بتواند نوزاد را پوشک کند خیلی مهم است. برای یادگیری آن می توانید از آموزش های ویدیویی موجود در اینترنت استفاده کنید. پوست خشک بچه را در هر بار تعویض پوشک مرطوب کنید و اگر باز هم احساس ‌کردید که پوست خشک است، یک مرطوب‌کننده غیرمحرک در ناحیه گرفتار استفاده کنید.قبل از این کار پوشک، کیسه برای انداختن پوشک کثیف، دستمال مربوط و کرم ضدالتهاب و سوختگی پوست را کنار دست‌تان بگذارید تا برای تکمیل روند تعویض پوشک مجبور به رها کردن نوزاد نشوید.نوزادان در بدو تولد نیاز به روزی ده تا 12 پوشک دارند

از بند ناف مودک بخوبی مراقبت کنید:

برای مراقبت از بند ناف کودک به کمک یک دستمال خیس اطراف آن را تمیز کنیدو نگذارید که آب به آن بخورد. وجود ترشحات در بند ناف کودک نشانه ی عفونت است که باید جدی گرفته شود. بند ناف کودک تا حدودا ده روز نمیوفتد.

چقد لباس تن کودک کنیم؟

لباس هایی که تن کودک باید باید از جنس پنبه و نرم و لطیف باشد.سر کودک باید توسط کلاه پوشانده شود. در فصل سرما به جای پوشاندن یک لباس گرم ضخیم از چندین لباس نرم و نازک استفاده کنید تا در صورت نیاز بتوانید لباس ها را مطابق با دما تنظیم نمایید.اگر کودک دچار حساسیت های پوستی شد امکان دارد به دلیل شتشوی لباس با پودر لباس شویی نامناسب باشد.
نگهدار نوزاد
مركز نگهداري و مراقبت از کودک، سالمند،بیمار در منزل مه چهرگان با بکارگیری نیروهای مجرب و متخصص آماده ی خدمت رسانی 24 ساعته به شما و عزیزان شما می باشد.

مطالب مرتبط:
معرفی شغل نگهداری از کودک
اصول نگهداری از کودک
چطور نگهدار کودک شویم؟
آنچه نگهدار کودک جوان باید بداند
مراقبت از کودک بعد از واکسن
نگهداری از نوزاد
مراقبت از کودک تازه متولد شده

استخدام پرستار، جهت نگهداری سالمند به صورت شبانه روزی با حقوق عالی. 88358744 - 77656754