ارزیابی نگهدار کودک

دی ۲۳, ۱۳۹۵

والدین شاغل و یا افرادی که نمی توانند به  خوبی از کودک خود نگهداری کنند به استخدام نگهدار کودک روی می آورند. برخی از والدین چندین فرزند دارند و از پس نگهداری از کودکان خود بر نمی آیند. در این هنگام به موسسات نگهداری رجوع می کنند و نگهداران کودک مختلفی را می بینند. هر کدام از این نگهدارها با روحیات و مهارت های مختلف مشتاق نگهداری از کودک شما هستند. اما این شما هستید که باید یکی از این نگهداران را برگزینید و کودک خود را برای چندین ساعت در روز به دست او بسپارید. نگهدار کودک هیچ گاه نمی تواند جای والدین را برای کودک پر کند اما باید توانایی ها، تجربیات و مهارت لازم را در زمینه  ی نگهداری از کودکان داشته باشد. اولین قدم در ارزیابی نگهدار کودک روز مصاحبه است و قدم دوم هنگامی است که شما نگهدار مورد نظر خود را استخدام کرده اید. حال به نکات مهم که باید مورد توجه شما والدین قرار گیرد تا بهترین انتخاب را از میان نگهداران داشته باشید می پردازیم.مراقب کودک،استخدام نگهدار کودک،مراقبت از کودک در منزل،نگهداری از کودک،نگهداری کودک

تجربیات نگهدار را به چالش بکشید:

از نگهدار کودک بپرسید در طول سالهایی که نگهدار بوده است چه فراز و نشیب هایی را پشت سر گذاشته است. آیا در طول دوره ی کاری اتفاقی برای کودکی افتاده است؟ چه اتفاقی و عکس العمل او چه بوده است؟ از چه چیز هایی در شغل نگهداری از کودک خوشش نمی آید؟ چه کارهایی برای برای رشد و ارتقاء دانش خود در زمینه ی کودکیاری انجام داده است؟
استخدام نگهدار کودک تهران،خدمات نگهداری از کودک

نگهدار کودک در این شغل تجربیات خوبی نیز داشته است که سبب می شود که علاقه اش به این شغل بیشتر شود. از او بخواهید از خوبی ها و بدی های شغلش با شما صحبت بیشتری بکند.

چقدر نگهدار صبور و مهربانی است؟

اینکه نگهدار مورد نظر شما فردی صبور و آرام باشد از اهمیت زیادی برخوردار است. شما با شناخت فرزند خود بخوبی می دانید که چه اخلاق های خاصی دارد. گاهی کودکان با انجام برخی کارها مثل گریه های طولانی نیاز به یک فرد صبور در کنار خود دارند. با بازگو کردن اینگونه اخلاق ها برای نگهدار از او بخواهید به شما بگوید که چگونه اوضاع را آرام می کند و آیا قبلا هم با این گونه کودکتان برخورد داشته است یا خیر؟ نحوه ی تنبیه کودکان نیز یکی از بخش های مهم در نگهداری از کودک می باشد که هر نگهدار کودکی باید از آن را کاملا اصولی انجام دهد.

درباره ی نگهدار کودک تحقیق کنید:

از نگهدار بخواهید آدرس و شماره تلفن محل قبلی که در آنجا کار می کرده است در اختیار شما قرار دهد تا شما بتوانید تحقیقات بیشتری را انجام دهید. یک نگهدار کودک خوب و مورد اعتماد هیچ ترسی از دادن ادرس محل کار قبلی خود نخواهد داشت.

مدتی کودک و نگهدار را با هم تنها بگذارید:

در یک اتاق دیگر و دی حضور خودتان در منزل اجازه دهید که نگهدار و کودک مدتی را با هم تنها باشند. توانایی برقراری ارتباط نگهدار با کودک را بسنجید و مورد ارزیابی قرار دهید. در این مدت کودک شما نیز بیشتر با نگهدار خود آشنا خواهد شد و از نگرانی او هنگام جدایی از والدین کاسته خواهد شد.

استخدام نگهدار کودک در تهران،نگهداری از کودک در منزل،مرکز نگهداری از کودک در منزل

تا این قسمت با نحوه ی ارزیابینگهدار کودک در روز مصاحبه آشنا شدیم. نگهداری که با پاسخ های بجا و صحیح نظر شما را جلب کرده آیا می تواند در هنگام نگهداری از کودکتان اعتماد شما را نیز جلب نماید؟ آیا در غیاب شما همانگونه با کودکتان رفتار می کند که در حضور شما با او بوده است؟ این شما هستید که باید با تیز بینی به حقیقت این موضوع پی ببرید. بکارگیری روش های زیر به شما کمک زیادی خواهد نمود:

نشانه های نگهدار کودک غیرقابل اعتماد:

در وجود نگهدار کودک غیر قابل اعتماد نشانه های واضحی وجود دارد که می تواند به شما در یافتن حقیقت کمک نماید:

کودکتان اکثرن زخمی و یا ژولیده و کثیف است: این نگهدار کودک است که در غیاب شما  وظیفه دارد که به خوبی از کودکتان مراقبت کند و او را تمیز و مرتب نگه دارد. اینکه کودک خود را زخمی ببینید آن هم به دلیل اتفاقی که قابل پیشگیری بوده است باید بدانید که نگهدار کودک تمام حواس خود را متوجه کودک نمی کند. نگهدار کودک قابل اعتماد هم باید به نظم و نظافت کودک اهمیت بدهد و هم مرتب نمودن منزل. هنگامی که ساعت کاری نگهدار کودک تمام شده است باید کودک و منزل را همانگونه به شما تحویل بدهد که شما تحویل گرفته است.

نگهدار از صحبت کردن با شما دوری می کند:

یکی از راه های اصولی برای آنکه بدانید نگهدار کودک در طول روز چگونه از کودک مراقبت کرده است این است که از او بخواهید چند دقیقه ای در این زمینه با شما صحبت کند. اینکه نگهدار کودک هیچگاه تمایلی برای صحبت با شما ندارد نشانه ی خوبی نخواهد بود.

کودک با دیدن نگهدار نگران می شود:

علاقه ی کودک به نگهدار رابطه ی مستقیمی با عملکرد نگهدار در طول مدت نگهداری از کودک خواهد داشت. اگر کودکتان در روزهای اول زیاد تمایلی به نگهدار خود نشان نمی دهد امری طبیعی است اما با گذشت چندین روز این رابطه باید بهتر شود. اگر هنگام ورود نگهدار در منزل کودک نگران و مضطرب می شود باید دلیل آن را پیدا کنید زیرا ممکن است نشان از نالایقی نگهدار کودک باشد.

نگهدار آشکارا دروغ می گوید:

نگهدار کودکی که هر بار برای عملکرد نامناسبی که داشته یک بهانه می تراشد و به خیال خود سعی در فریب شما را دارد اعتماد نکنید. کسی که آشکارا دروغ می گوید هیچگاه فرد مناسبی برای نگهداری کودک نخواهد بود.

نگهدارکودک

 

مركز نگهداري و مراقبت از کودک، سالمند،بیمار در منزل مه چهرگان با بکارگیری نیروهای مجرب و متخصص آماده ی خدمت رسانی 24 ساعته به شما و عزیزان شما می باشد.

استخدام پرستار، جهت نگهداری سالمند به صورت شبانه روزی با حقوق عالی. 88358744 - 77656754