چطور نگهدارکودک شویم؟(قسمت دوم)+عکس

آبان ۱۸, ۱۳۹۵

آموزش نگهداری از کودک

در قسمت قبلی چطور نگهدار کودک شویم با معرفی شغل نگهداری از کودک و اینکه آیا به این شغل علاقه دارید یا خیر آشنا شدیم.همچنین نکاتی درباره ی آنکه چگونه به عنوان یک نگهدار کودک استخدام شوید را بررسی کردیم. حال وقت آن رسیده که بدانید چگونه می توانید یک نگهدارکودک خوب و با مسئولیت باشید؟

  • اطلاعات مربوط به مراقبت از کودک را یادداشت کنید:

پس از دیدار با والدین اطلاعات مربوط به والدین و کودک را در یه کاغذ یادداشت کنید.
این اطلاعات شامل شماره های تماس والدین و محلی که والدین قرار است بروند می باشد. تمام اطلاعات کودک مربوط به سلامتی،آلرژی، و در صورت مصرف دارو محل نگهداری داروها و زمان مصرف را یادداشت کنید.
از والدین بخواهید برنامه ی روزانه ی قبل کودک را به شما بدهند. این برای آرامش کودک بسیار مهم است برنامه ی روزانه اش مانند سابق پیش برود پس یک جدول تشکیل دهید و در ساعاتی که از کودک مراقبت می کنید طبق برنامه پیش بروید. این برنامه شامل زمان خواب کودک، زمان تغذیه، زمان حمام رفتن، بازی کردن و مشاهده ی تلوزیون و یا خواندن کتاب می شود.

 

aid23135-900px-babysit-step-10-version-3

  • قوانین خانواده را در ارتباط با مراقبت از کودک جویا شوید:

نگهدار کودک مسلما مجاز نیست که به کودک اجازه دهد هر فعالیتی را دوست دارد انجام دهد. این قوانین مجاز و غیر مجاز برای هر خانواده متفاوت خواهد بود. از والدین بپرسید که چه قوانینی برای کودک در نظر گرفته اند. این قوانین ممکن است شامل بازی نکردن با تبلت و یا کامپیوتر، نرفتن به کوچه و یا نخوردن تنقلات باشد. که البته این قوانین هم همانطور که واضح است در سن های مختلف متفاوت خواهید بود. پس از والدین درباره ی آن سوال کنید.

 

نگهدارکودک

  • چه تنبیهی برای کودک در نظر گرفته شده است؟

تنبیه کودک توسط نگهدار از جمله مواردی است که نگهداران کودک روش آن را به طور صحیح بلد نیستند و یا در ارتباط با کودکان زود از کوره در می روند که این امر ممکن است شغل آن ها را به خطر بیندازد. قبل از اسخدام شدن از والدین بخواهید به شما بگویند که در چه مواردی و چگونه کودک را تنبیه می کردند. تبیه کودک توسط نگهدار به هیچ وجه نباید فیزیکی باشد.مطالعه ی بیشتر:تنبیه کودک توسط نگهدار کودک

aid23135-900px-babysit-step-13-version-3

 

تا اینجا با موارد و سوالاتی که نگهدار کودک باید از والدین بپرسد آشنا شدید. حال به نکات و کارهایی که نگهدار کودک باید انجام دهد می پردازیم.

  • آشنایی نگهدار با کودک:

همه ی کودکان از اینکه از والدین خود جدا باشند احساس غم و اندوه می کنند و گاهی این کودکان اندوه خود را با لجبازی و گریه نشان می دهند. این کودکان نیاز دارند که نگهدار را بیشتر در کنار والدین خود ببینند تا احساس امنیت بیشتری کنند. شما می توانید از والدین بخواهید که قبل از استخدام شدن چند روزی را به منزل کودک رفته و در حضور والدین با کودک وقت بگذرانید و بازی کنید. کودکان عاشق هدیه هستند. شما می توانید قبل از استخدام شدن یک هدیه ی کوچک برای کودک در نظر بگیرید. در مقاله ی آماده کردن کودک برای نگهدار اطلاعات بیشتری در این زمینه است که با خواندن آن می توانید والدین کودک را در این زمینه راهنمایی کنید.

  • در بازی ها و فعالیت های کودک شرکت کنید:

بازی ها و فعالیت های کودک بسته به سن آن ها متفاوت خواهد بود. بهترین راه تعامل با کودکان شرکت در فعالیت های و بازی های آن هاست. از کودک بخواهید اسباب بازی های مورد علاقه ی خود را به شما نشان دهد. فراموش نکنید انجام بازی هایی که به رشد ذهنی کودک و آموختن نظم و ادب به کودک کمک می کند در اولویت می باشد.

babysit-step-21-version-2

  • به کودکان قصه بگویید:

کودکان عاشق شنیدن قصه هستند. برای کودکان در زمانی که از آنها نگهداری می کنید قصه بگویید و یا کتاب داستان بخوانید. شما حتی می توانید از این راه برای تشویق کودک و یا پاداشت دادن به کارهای خوب کودک استفاده کنید.

 

  • فعالیت های سرگرم کننده عملی برای کودکان در نظر بگیرید:

اگر شما به عنوان یک نگهدار کودک در مدت زمان طولانی استخدام شده اید می توانید برای صرف زمان بهتر با کودک فعالیت های سرگرم کننده ی عملی با کودک در نظر بگیرید. این فعالیت ها می تواند ساخت کاردستی با کودک و یا آشپزی ها ساده با مشارکت دادن کودکان و یا پخت کیک و دسر که مورد علاقه ی کودکان است باشد. شما با انجام این قبیل فعالیت ها می توانید لحظات خوبی را برای کودکان و خودتان فراهم کنید.چگونه با کودکان بازی کنیم

aid42101-900px-make-a-playground-for-your-pet-bird-step-8

  • از کودکان در رابطه با نیازهایشان سوال کنید:

کودکان اغلب نیازهای خود را فراموش می کنند.هریک ساعت یکبار از کودکان بپرسید که آیا نیاز آب، غذا و یا دسشویی دارند یا خیر.

ادامه ی مطلب درچطور نگهدار کودک شویم؟قسمت سوم

استخدام پرستار، جهت نگهداری سالمند به صورت شبانه روزی با حقوق عالی. 88358744 - 77656754