نگهداری از کودک توسط مادربزرگ

مهر ۱, ۱۳۹۵

والدینی هستند که بدلیل مشغله هایی که دارند و مجبورند در ساعاتی از روز از کودک خود دور باشند.آن ها ترجیح می دهند با استخدام نگهدار کودک و یا سپردن کودکان به مهد کودک شرایطی امن را برای مراقبت از کودک خود فراهم نمایند. نگهدارکودک اگر صلاحیت مراقبت از کودک شما را داشته باشند گزینه ی خوبی برای نگهداری از کودک شما باشد.

اما والدین می توانند آن ها را به اطرافیان نزدیک خود نیز بسپارند که در این صورت هم می توانند هزینه های خود را کاهش دهند و هم فرزندان از لحاظ عاطفی دچار استرس و نگرانی نخواهند شد.

این امر مزیت های دیگری نیز دارد.اگر میخواستید فرزندتان را به یک نگهدار کودک  غریبه بسپارید آنگاه جدا از هزینه ای که دارد نگرانی ها و مشکلات خاص خود را نیز بدنبال خواهد داشت.

تفاوت مراقبت از کودک توسط مادربزرگ و نگهدار کودک بستی به شرایط شما دارد.اینکه خوب است نگهدار توسط  مادربزرگ نگهداری شود به شرایط جسمی و روحی مادربزرگ ارتباط دارد.برخی از افراد وقتی که پا به سن می گذارند دیگر توان اولیه را در تربیت و مراقبت از کودک ندارد. اما اگر ماردبزرگ شرایط مناسبی برای نگهداری از کودک داشته  باشد بهتر است کودک به دست او سپرده شود تا مشکلات مراقبت از کودک در  منزل توسط نگهدار به حداقل برسد.
از جهتی کودک با مادربزرگ و اطرافیان خود احساس نزدیکی بیشتری می کند پس بودن در کنار بستگان نزدیک مناسبتر از بودن در کنار نگهدار غریبه ای است که روحیات فرزند شما را به خوبی نمی شناسد.اما اگر مجبور به استخدام نگهدار شدید سعی کنید ویژگی های و انتظارات خود را از نگهدار یادداشت کرده و طبق اولویت ها ی خود نگهدار کودک مناسبی را انتخاب نمایید.

در هر دو صورت توقعی که از نگهدار کودک خود و مراقب کودک که یکی از بستگان شما می باشد دارید از تغذیه ی کودک گرفته تا بهداشت و عادات معمول کودک را با مراقب در میان بگذارید.

موضوعاتی دیگری مانند کتاب ها و بازی هایی که کودک به آن علاقه دارد و یا غذاهای خاصی که در زمان بخصوصی به او می دادید نیز به مراقب کودک بازگو نمایید و آن ها را به طور واضح و روشن در اختیاز نگهدار قرار دهید.

ایجاد شرایط مناسب برای مراقبت از کودک در منزل:

قبل از آنکه کودک را در منزل خود و یا منزل بستگان و یا هر مکانی که قرار است در آن نگهداری شود ببرید محیط آن جا را برای مراقبت از کودک محیا کنید و شرایط را ایمن سازی کنید.وسایلی که ممکن است به کودک اسیب برساند و یا سلامت کودک را به خطر بیندازد را از اطراف او جمع آوری کنید.

اگر قرار است به بستگانی که می خواهند از کودک شما مراقبت کنند مبلغی بپردازید بدون رودر بایسی درابتدای کار آن را با نگهدار کودک در میان بگذاریدزیرا فامیل بودن دلیل بر آن نیست که او بابت زحمتی که برای فرزند شما می کشد پولی دریافت نکنند.

 

نگهدار کودک

مركز خدمات نگهداري و مراقبت از کودک- سالمند- بیمار در منزل مه چهرگان با بکارگیری نیروهای مجرب و متخصص آماده ی خدمت رسانی 24 ساعته به شما و عزیزان شما می باشد.

استخدام پرستار، جهت نگهداری سالمند به صورت شبانه روزی با حقوق عالی. 88358744 - 77656754