هزینه ی نگهداری از سالمند با بیماری ام اس

اسفند ۲۷, ۱۳۹۵

جامعه > آسیب‌ها – مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک گفت: سیاستگذاری کلان کشور باید مولفه های مختلفی در این زمینه را لحاظ کند زیرا صرفا نمی توان آسایشگاه بسازیم و باید شیوه خدمات رسانی به سالمندان، معلولان جسمی و بیماران ام.اس را تغییر دهیم.
نگهدار سالمند،مرکز مراقبت از سالمند،نگهداری از سالمند بیمار،

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمدرضا صوفی نژاد، مدیر آسایشگاه کهریزک با تاکید بر اینکه ایران در حال حاضر 6.5 میلیون نفر سالمند دارد و بحران سالمندی پیش روی جامعه قرار دارد گفت: متوسط هزینه نگهداری ماهانه هر سالمند، معلول جسمی و بیماران ام.اس حدود 2میلیون تومان است که فقط 86 هزارتومان از مددجو مطالبه می شود که گاها همین رقم نیز توسط موسسه خیریه کهریزک تامین می شود.

مدیر آسایشگاه کهریزک همچنین گفت: با توجه به روند کنونی رشد جمعیت تا 20 یا 30 سال آینده جمعیت سالمندان ایران به گونه ای می شود که در انتخابات رای سالمندان تعیین کننده می شود. در چنین شرایطی سیاستگذاری کلان کشور باید مولفه های مختلفی در این زمینه را لحاظ کند زیرا صرفا نمی توان آسایشگاه بسازیم و باید شیوه خدمات رسانی به سالمندان، معلولان جسمی و بیماران ام.اس را تغییر دهیم.مراقب سالمند،استخدام نگهدارسالمند در تهران،استخدام نگهدارسالمند،

وی با اشاره به برنامه ارائه خدمات در منزل برای سالمندان توسط موسسه خیر کهریزک توضیح داد: در حال حاضر سه نوع خدمت توسط این موسسه به مددجو ارائه می شود؛ خدمات «مرکز محور»، «منزل محور» و «خدمات روزانه». با توجه به اینکه بهترین نوع خدمت در شرایطی است که رابطه سالمند با خانه و خانواده او حفظ شود می توان هزینه های این کار را به میزان زیادی کاهش داد.

صوفی نژاد با تاکید براین سیاست که آسایشگاه خیریه کهریزک «مکانی است برای زندگی نه برای زنده بودن» افزود: بهترین آسایشگاه ها از بدترین خانه ها بدتر است و بدترین خانه ها در هر شرایطی بهتر از آسایشگاه است. این حرف به آن معناست که ما باید توانمندسازی و پیشگیری از عوارض را تقویت کنیم و بر همین اساس نیز اینک خدمت رسانی به 280 مددجو در خانه را شروع کرده ایم که در بخش توانبخشی آسایشگاه شامل آموزش به خانواده ها در مواجهه با مشکلات سالمندان و همین طور معلولان جسمی نیز می شود.

مدیر آسایشگاه کهریزک همچنین تاکید کرد: در حال حاضر موسسه خیریه کهریزک به عنوان یک «محور خیر» توانسته حرکت هایی را ساماندهی کند. با این همه آسایشگاه خیریه کهریزک برخوردار نیست و بهترین توصیف برای این نهاد این است که بگوییم «نیازمند مستعد» است زیرا استعداد درست استفاده کردن از امکانات مردمی را اینجا جمع کرده است و امانت دار خوب مردم بوده است.

وی در عین حال به این موضوع اشاره کرد که آسایشگاه خیریه کهریزک رافع بسیاری از مشکلات مردم شده و توضیح داد: اصل براین است که سالمند در خانه باشد و از خانواده جدا نشود زیرا جداکردن سالمند از خانواده مرگ زنده است. 10 -15 روز نخستی که سالمند در آسایشگاه مستقر می شود احساسی را تجربه می کند که تا شما در آن موقعیت قرار نگیرید نمی توانید آن احساس را درک کنید. در چنین شرایطی باید دولت، خیرین و بخش خصوصی دست به دست هم دهند تا خدمات بهتری به سالمندان ارائه شود.

صوفی نژاد به سه شب ماه مبارک رمضان یعنی شب های احیا اشاره کرد و از مردم دعوت کرد تا شبهای قدر را با مددجویان کهریزک یعنی سالمندان، معلولان جسمی و بیماران ام.اس به مناجات بپردازند.

این مدیر موسسه خیریه کهریزک دو شاخص اصلی «بی کسی» و «فقر» را در پذیرش مددجو در آسایشگاه کهریزک تعیین کننده دانست و افزود: بخش مددکاری موسسه ضمن بررسی اظهارات اولیه مراجعان و متقاضیان به بررسی محلی نیز اقدام می کند ولی در حال حاضر تا خروجی نداشته باشیم امکان پذیرش نداریم.

در این جلسه مدیر آسایشگاه کهریزک را دکتر بختیار و حمیده پورفهیم را همراهی می کردند.

مراقبت از سالمند در خانه با یک سوم هزینه

در این جلسه دکتر حمیده پورفهیم مدیر بخش توانبخشی آسایشگاه خیریه کهریزک با تاکید براینکه هزینه نگهداری از سالمندان در منزل به نسبت آسایشگاه را تا یک سوم می توان کاهش داد گفت: در حال حاضر کار توانبخشی و آموزش در محله های جنوبی تهران را در برنامه داریم و این سیاست در مورد مددجویانی که در محدوده 30 کیلومتری آسایشگاه سکونت دارند اعمال می شود ولی تیم های تخصصی ما در موارد خاص به نقاط دورتری هم عزیمت کرده ایم.

وی به نیازبه آموزش خانواده های دارای سالمند یا خانواده هایی که عضو ضایعه نخاعی دارند اشاره کرد و افزود: در موارد بسیاری با آموزش می توان عوارض جنبی مربوط به عوارض نخاعی را کاهش داد و ازاین طریق حتی نگهداری سالمندان در خانه و در جمع خانواده را تسهیل کرد.

پورفهمیم هماهنگی و همکاری آسایشگاه خیریه کهریزک با دانشگاه های علوم پزشکی تهران و اساتید پزشکی از دیگر اقدامات جدید این موسسه برشمرد و افزود: با هماهنگی هایی که به عمل آمده پزشکان این بیمارستان ها با معرفی آسایشگاه خیریه کهریزک به ویزیت بیماران ضایعه نخاعی می پردازند و همه هدف من و همکارانم در بخش توانبخشی آسایشگاه کهریزک این است که عزیزانی که در خانه سالمند یا بیمار ضایعه نخاعی را نگهداری می کنند به بیشترین امکانات ممکن دسترسی داشته باشند.

منبع:خبرآنلاین

 

نگهدار کودک

مركز نگهداري و مراقبت از کودک، سالمند، بیمار در منزل مه چهرگان با بکارگیری نیروهای مجرب و متخصص آماده ی خدمت رسانی 24 ساعته به شما و عزیزان شما می باشد.

مطالب مرتبط:
استخدام نگهدار سالمند
زمان نیاز سالمند به نگهدار
مراقبت از سالمند در منزل
استخدام نگهدار برای سالمند آلزایمری

نگهدار سالمند ارزان و کم هزینه
محاسبه ی حقوق نگهدار سالمند در منزل

استخدام پرستار، جهت نگهداری سالمند به صورت شبانه روزی با حقوق عالی. 88358744 - 77656754