معرفی شغل نگهدار کودک

مهر ۱۲, ۱۳۹۵

 

جوانانی که عاشق بچه ها و نوزادان هستند و تصور می کنند می تواند تعامل خوبی با کودکان برقرار کنند شغل نگهداری از کودک می تواند برایشان جذاب باشد.اما اگر علاقه ی چندانی به وقت گذراندن با کودکان ندارید انتخاب این شغل می تواند برای شما دردسرساز شود.

این روز ها مراکز نگهداری از کودک زیادی در شهر ها دایر شده است که به والدین این امکان را می دهد که بتوانند به امور خود رسیدگی نمایند.این مراکز با برگزاری دوره های آموزشی نگهداری و مراقبت از کودکان در منزل افرادی را مسئول پمراقبت از کودک شما می کند که هم تجربه ی کافی را در این زمینه کسب کرده اند و هم با دانش روز و تربیت اصولی فرزندان آشنایی دارند.ساعات کاری شغل نگهداری از کودک بر اساس نیاز والدین به نگهدار متفاوت است.برخی از والدین تقاضای استخدام نگهدار 24ساعته از مراکز خدمات نگهداری دارند ولی برخی فقط به مدت چند ساعت نگهدار را استخدام می کنند.
افرادی که شغل نگهداری از کودک در منزل را به عهده دارند مسئوالیت آنها بسته به سن کودک متفاوت خواهد بود.مثلا کودکان 4 سال در کنار بازی و گردش نیاز به آموزش دارند اما نیاز  نوزادان متفاوت خواهد بود.

تحصیلات لازم برای شغل نگهداری از کودک:

برخی از والدین ترجیح می دهند که نگهدار تحصیل کرده باشد اما برای نگهداری از کودک مهمترین رشته هایی که نگهدار باید دورهای آموزشی آن را گذرانده باشد روانشناسی کودکان،کودک یاری و نگهداری می باشد.گذراندن دوره های کمک اولیه نیز از ضروریات می باشد.بسیاری از مراکز خدمات نگهداری از کودک این دوره ها را برای افزایش سطح آگاهی و مهارت های نگهدار برگزار می کنند.

مسئولیت های نگهدار کودک:

همانطور که گفته شد مسئولیت های یک نگهدار کودک در منزل بسته به سن کودک و خواسته های والدین متفاوت می باشد.در رابطه با نوزادان از جمله وظایف نگهدار تعویض پوشک،غذا دادن به نوزاد،حمام کردن و لباس پوشیدن می باشد.اما زمانی که کودک بزرگتر می شود نگهدار بنا به درخواست والدین می تواند آموزش هایی از قبیل نقاشی،زبان،خواندن و نوشتن،موسیقی و…را به کودک بدهد.پارک رفتن و گردش با کودک نیز از دیگر وظایف و مسئولیت های نگهدار کودک بشمار می آید.

خصوصیات رفتاری نگهدار کودک:

یکی از مهم ترین عوامل در شغل نگهدار از کودک ویژگی های شخصیتی نگهدار می باشد.
شغل نگهداری از کودک عشق به کودکان را می طلبد.افرادی که عاشق کودکان و بازی با آن ها می باشند می تواند صبوری بیشتری را پیشه کرده و با مهربانی و انجام بازی های مهیج و خلاقانه با کودک او را سر ذوق آورد و سبب رشد فکری و توانایی های کودک شود.یک نگهدار با حوصله به خوبی با دنیای کودکان آشنا است.

مشکلات شغل نگهداری از کودک:

بسیاری از نگهداران کودک از نحوه ی برخورد والدین با آن ها شکایت دارند.برخی از والدین با آن ها مانند یک کارگر خانه رفتار می کنند و وظایف دیگری در خانه غیر از نگهداری از کودک به آن ها محول می کنند.مسئولین مراکز خدمات نگهداری باید توجه کنند قبل از اعزام نگهدار به منزل بخوبی شرح وظایف نگهدار کودک را برای والدین شرح دهند تا هم نگهدار و هم والدین گرامی در طول دوره ی نگهداری به مشکل برنخورند و نگهدار بتواند بخوبی به مسئولیت های خود بپردازد.

 

نگهدار کودک

نگهدار کودک

 

مركز نگهداري و مراقبت از کودک- سالمند- بیمار در منزل مه چهرگان با بکارگیری نیروهای مجرب و متخصص آماده ی خدمت رسانی 24 ساعته به شما و عزیزان شما می باشد.

مطالب مرتبط:

معرفی شغل نگهداری از کودک
آموزش نگهداری از کودک
نگهداری از کودک فلج مغزی
آموزش نگهداری از کودک فلج مغزی
کودکان چه نگهداری را دوست دارند
چگونه نگهدار کودک خوبی باشیم؟
آنچه نگهدار کودک باید بداند
اصول نگهداری از کودک
چطور نگهدار کودک شویم؟

استخدام پرستار، جهت نگهداری سالمند به صورت شبانه روزی با حقوق عالی. 88358744 - 77656754