مراکز خدمات نگهداری کودک

اسفند ۷, ۱۳۹۵

مراکز خدمات نگهداری کودک زیادی در کلان شهرها وجود دارند. این موضوع برخی  والدینی که نیاز به خدمات نگهداری کودک دارند را بیشتر سردرگم می کنند. نگهداری از کودک امری مهم و حیاتی می باشد از این رو نمی توان کودک را به هر مرکز خدمات نگهداری کودکی سپرد.

خدمات نگهداری کودک انواع مختلفی دارد. برخی از مراکز، نگهداران کودک را به منزل اعزام می نمایند و برخی دیگر از مراکز، خدمات نگهداری کودک را در محلی ثابت ارائه می دهند. مهمترین نکته در انتخاب این مراکز این است که دارای مربیانی دلسوز و مسئولیت پذیر بوده و مجوزهای لازم را اخذ نموده باشد.

هدف مراکز نگهداری کودک باید ساختن محیطی شاد و مفرخ برای کوکان بوده و با انتخاب بازی ها و سرگرمی های مناسب، رشد ذهنی کودک را اولویت  کاری خود قرار دهند.

بسته به انتخاب والدین برای سپردن کودک به مراکز خدمات نگهداری کودک یا استخدام نگهدار، معیارهای انتخاب نیز متفاوت خواهد بود که در این قسمت به برخی از فاکتورهای مهم در انتخاب مرکز نگهداری کودک می پردازیم. البته این معیارها برای نوزادان با کودکان با سن بیشتر کمی متفاوت است.

نحوه ی انتخاب مرکز نگهداری از کودک:

اگر شما جز آن دسته از والدینی می باشید که نمی توانید به راحتی به نگهدار کودک اعتماد کرده و کودکتان را با او تنها بگذارید توصیه ما به شما این است که کودک را به یک مرکز نگهداری کودک ببرید. اما اگر شما شاغل هستید و ساعت کاری مرکز نگهداری کودک با ساعت کاری شما مطابقت ندارد یا احساس می کنید برنامه ی روزانه ی کودکتان با سپردن کودک به مرکز خدمات نگهداری کودک طبق اصول شما پیش نخواهد رفت و کودک ممکن است دچار بیماری های واگیر دار بوده و با رفتن به این مراکز بیشتر در معرض ویروسها باشد بهتر است با انتخاب خدمات نگهدار کودک در منزل کودک خردسال خود را در خانه نگهداری دارید. اگر احساس میکنید با گرفتن نگهدارکودک ممکن است کودکتان مانند دیگر کودکان در مراکز خدمات نگهداری کودک اجتماعی نشوند و به خوبی برای رفتن به مدرسه امادگی پیدا نکنند می توانید از نگهدار کودک بخواهید او را به پارک یا کلاس آموزشی ببرد.

معیار اساسی مراکز معتبر خدمات نگهداری کودک:

قبل از آنکه از مرکز مورد نظر تقاضای اعزام نگهدار کودک کنید بهتر است از مجاز بودن موسسه اطمینان حاصل نمایید. یک مرکز خدمات نگهداری از کودک خوب  باید از سابقه ی خوبی برخوردار باشد. با تحقیق از والدین در ارتباط با کیفت خدمات دهی مراکز و مسئولین در رابطه با نحوه ی خدمات دهی آن ها بیشتر آشنا شوید و آن را با معیارهای اساسی خود مقایسه کنید.

گرفتن نگهدار بچه از مراکزی که دارای مجوز می باشد این اطمینان را به شما می دهد که نگهداران کودک در آن مرکز آموزش های لازم را در ارتباط با نگهداری از کودکان و نوزادان دیده اند و بخوبی با روش های نوین کودکیاری آشنا بوده و این موضوع می تواند از نگرانی های شما کم نماید. این مراکز به دلیل آنکه نگهداران را بدون گرفتن ضمانت از آن ها استخدام نمی کنند می توانند در هنگام بروز رخ داد های ناخوشاید احتمالی پاسخگوی شما باشند.

برای حصول اطمینان از نحوه ی کار و خدمات رسانی مراکز نگهداری کودک و نگهداران در آنجا می توانید با پرسیدن سوالات اساسی و فکر شده، از تدابیری که این مراکز برای خدمات رسانی بهتر به کودکان شما اتخاذ نموده اند مطلع شوید.

نگهدار کودک

مركز نگهداري و مراقبت از کودک، سالمند،بیمار در منزل مه چهرگان با بکارگیری نیروهای مجرب و متخصص آماده ی خدمت رسانی 24 ساعته به شما و عزیزان شما می باشد.

مطالب مرتبط:
آماده کردن کودک برای نگهدار
رفتار صحیح با نگهدار کودک چیست
چیزهایی که نگهدار کودک از شما پنهان می کند
نگهداری کودک
آموزش انتخاب نگهدار کودک
ارزیابی نگهدار کودک
چگونه با نگهدار کودک مصاحبه کنیم؟
کودکان چه نگهداری را دوست دارند
بهترین موسسه ی نگهداری از کودک در تهران
ترفندهای کاهش هزینه ی استخدام نگهدار کودک

استخدام پرستار، جهت نگهداری سالمند به صورت شبانه روزی با حقوق عالی. 88358744 - 77656754