نحوه ی تنبیه کودک توسط نگهدار کودک

آبان ۱۲, ۱۳۹۵

نگهدار کودک باید چگونه کودک را تنبیه کند؟

نگهداران کودک با توجه به شغلی که دراند باید با کودکانی که تا بحال آن ها را ندیده اند ارتباط برقرار کنند و با آن ها دوست باشند. اینکه کودکان چه نگهداری را بیشتر دوست دارند؟ بسیار حائز اهمیت است. کودکان اغلب نگهدارانی را دوست دارند که مهربان هستند. اما درحین مراقبت از کودک گاهی کودک دست از لجبازی بر نمی دارد و شما را عصبی می کنند. یک نگهدار کودک نمی تواند آزادانه با کودک برخورد کند و او را برنجاند زیرا در این صورت کودد از شما متنفر خواهد شد و دیگر دوست ندارد که شما از او مراقبت کنید. ما در این مقاله به شما می گوییم که چگونه می توانید کودکان لجباز را بدون برخوردی که در نهایت باعث ناراحتی کودک شود آرام کنید.

شرط اول حفظ آرامش:

در ابتدا با دیدن کارهای بد کودک بسرعت واکنش نشان ندهید. اکثر کودکان وقتی چیزی که می خواهند برای آنها محیا نمی شود سریع شروع به جیغ و فریاد می کنند به همین دلیل واکنش تند شما با کودک نیز سبب بدتر شدن اوضاع شود. بهترین کار این است که آرامش خود را حفظ کنید تا کودک بداند شما کنترل اوضاع را به دست گرفته اید.نگهداری از کودک،استخدام نگهدار کودک در تهران،نگهداری از کودک در منزل،مرکز نگهداری از کودک در منزل

آیا تنبیه فیزیکی کودک کار درستی است؟

نگهدار کودک نباید به هیچ وجه و در هیچ شرایطی کودک را به صورت فیزیکی تنبیه کند. تنبیهاتی مثل پشت دستی زدن کودک و یا هر ضربه ای به کودک در منزلشان به هیچ وجه توصیه نمی شود زیرا از نظر احساسی به کودک لطمه می زند. تنبیه فیزیکی کودک توسط نگهدار سبب خواهد شد که شما کار خود را از دست بدهید و یا حتی والدین کودک از شما شکایت کنند.

تذکر به کودک:

کودکان اغلب نمی دانند چه کار صحیح است و چه کاری نیست. کودک وقتی در حال انجام کار غلط است برای او توضیح دهید که کاری که انجام می دهد اشتباه است و به او بگویید که از او انتظار انجام این کار ها را ندارید. مثلا اگر کودکدر حال دویدن است به او بگویید که منزل جای دویدن نیست و او می تواند در پارک هر چقدر که می خواهد بدود.

پرت کردن حواس کودک:

برای پرت کردن حواس این دست بچه ها یک بازی یا فعالیت شاد را شروع کنید و آنها را مشغول کنید. گاهی رفتار بد بچه ها به دلیل خستگی و کسالت آمیخته با کنجکاوی است. مشغول کردن ذهن و دستهای یک کودک با یک بازی می تواند او را از وضعیت ایجاد دردسر خارج کند.

نگهدار می تواند کودک را اینگونه تنبیه کند:

اگر کودک کاری را بطور مدام تکرار کرد نتیجه ی کار و تنبیهی که برای او در نظر گرفته اید را به او بگویید و حتما آن را عملی کنید. کودکان بیش از آنچه شما فکر می کنید باهوش هستند. اگر برای او تنبیهاتی مثل بیرون کردن او از خانه در نظر بگیرید کودک می داند که شما هیچوقت آن کار نمی کنید و به ادامه ی کار خود و سرپیچی از قوانین می پردازد. تنبیهات بهتر تنبیهاتی هستند مثل محرم کردن کودک از دیدن تلوزیون و یا اسباب بازی مورد علاقه اش و یا نبردن او به پارک و بازی نکردن با او می باشد.

در نظر داشته باشید ممکن  است این لجبازی ها به خاطر جدایی از والدین باشد که در این صورت بهتر است والدین بدرستی کودک را برای جدایی آماده کنند. مقاله ی آماده کردن کودک برای جدایی از والدین و نگهدار کودکمی تواند راهنمای خوبی برای آماده سازی کودک قبل ازاستخدام نگهدار در منزل باشد.

شرایط تنبیه کودک بسته با رفتاری که والدین با آن ها دارند متفاوت می باشند. قبل از استخدام شدن و در روز مصاحبه بهتر است این موضوع را با والدین کودک مطرح کنید و از آن ها بپرسید که کودکشان را در زمان سرپیچی قوانین چگونه تنبیه می کنند. و درباره ی نحوه ای که شما برای کودک بطور معمول در نظر دارید صحبت کنید. زیرا ممکن است تنبیهات شما برای وادین کودک ناخوشایند باشد.

در هر حال بهتر است که بگذارید والدین کودک کار تربیت کودک را انجام دهند زیرا این امر می تواند با شرایط خانوادگی جور باشد.

نگهدار کودک

مركز نگهداري و مراقبت از کودک- سالمند- بیمار در منزل مه چهرگان با بکارگیری نیروهای مجرب و متخصص آماده ی خدمت رسانی 24 ساعته به شما و عزیزان شما می باشد.

استخدام پرستار، جهت نگهداری سالمند به صورت شبانه روزی با حقوق عالی. 88358744 - 77656754