تعریف نگهدار سالمند

آذر ۱۳, ۱۳۹۵

ویژگی های نگهدار سالمند حرفه ای

کسانی که وظیفه ی نگهداری از سالمند را دارند کارآن ها ارائه ی مراقبت های اجتماعی، روانی، پزشکی و بهداشتی به افراد مسن می باشند.نگهدار سالمند،مرکز مراقبت از سالمند،نگهداری از سالمند بیمار،

از انجا که وجود نگهدارحرفه ای موجب افزایش امید به زندگی در سالمندان می شود اهمیت پرورش و تعلیم نگهدار سالمند پررنگ تر می شود.

نگهدار سالمند با تمرکز بر روی سلامت جسمی، روانی و بهداشت سالمند نگرانی های خانوداه مربوط به مراقبت از سالمند را کاهش می دهد.

نگهداران سالمند از تغییرات طبیعی اگاه بوده و چون سالمندان با افزایش سن قادر به تشخیص بیماری خود نمی باشند نگهدار سالمند با تمرکز بر روی احوالات سالمند به پیشرفت بهبود سالمند کمک خواهد کرد.نگهداری سالمند،نگهدار سالمند

نگهداران سالمند همچنین باید از هر رفتار روانی غیر طبیعی و یا تغیرات فیزیولوژیکی در میان افراد سالمند اگاه بوده و قادر به تشخیص و درمان این علائم باشند.

سالمندان به عنوان بیماران مسن ممکن است دیگر قادر به انجام امور روزمره نباشند. از این رو نگهدار سالمند باید در آماده کردن غذا برای سالمند،و دادن دارو به بیمار سالمند و بردن سالمند به حمام حرفه ای باشد. و توانایی جسمی و روانی خود را برای رسیدگی به سالمند بالا ببرند.

اهمیت حفظ سالمت سالمند بسیار اهمیت دارد. از این رو نگهدار سالمند باید اطلاعات کافی را در باره ی مواد غذایی مناسب و سالم، استراحت کافی، اجتناب از صدمات و آسیب دیدگی سالمند داشته باشد.

نگهدار سالمند با دانش کافی درباره ی مراقبت های ویژه از سالمند در دوره های نقاهت به او در بهبود هر چه سریعتر کمک رسانی می کند.

نگهداران سالمند آموزش های لازم را درباره ی بیماری های شایع دوران سالمندی دیده اند. این بیماری ها:

قلب و عروق

دیابت

مسائل تنفسی

فشارخون

سکته ی مغزی

مشکلات تیروئید

سرگیجه

و…

می باشد.

نگهدار سالمند ممکن است در انواع مختلف موسسات از جمله بیمارستان ها،خانه ی سالمندان، مراکز نگهداری از سالمند، مراکزتوانبخشی و یا در منزل بیماران مشغول به کار شوند.

 

نگهداری از سالمند

نگهدار سالمند

مركز نگهداري و مراقبت از کودک، سالمند، بیمار در منزل مه چهرگان با بکارگیری نیروهای مجرب و متخصص آماده ی خدمت رسانی 24 ساعته به شما و عزیزان شما می باشد.

مطالب مرتبط:

معرفی شغل نگهداری از سالمند
نگهدار سالمند مبتلا به آلزایمر
وظایف نگهدار سالمند
چگونه نگهدار سالمند شویم
چگونه سالمندان را به حمام ببریم؟
مسئولیت های نگهدار سالمند
نحوه ی ارتباط نگهدار سالمند با سالمند
بیماری های دوران سالمندی
اشتباهات رایج در نگهداری از سالمند

استخدام پرستار، جهت نگهداری سالمند به صورت شبانه روزی با حقوق عالی. 88358744 - 77656754