اصول و مبانی نگهداری بچه

آذر ۳, ۱۳۹۶

مراقبت در منزل و گرفتن نگهدار بچه دربسیاری جهات برای والدین مناسبتر است.

مراقبت از بچه در منزل و شروع کارنگهداری کودکدارای اصول و مبانی است که در ادامه به آن می پردازیم.

شما می توانید برای گرفتن شغل نگهداری کودک در روزنامه ها یا تابلو های اعلانات تبلیغات کنید یا می توانید در یک موسسه نگهداری کودک ثبت نام کنید. البته راه دیگری نیز برای تبلیغات وجود دارد که شیوه ی دهان به دهان چرخیدن نام و آوازه ی شماست. شما می توانید از افرادی که در منزل کودک دارند بپرسید، یا به آن ها بگویید شما را به افرادی که به نگهدار کودک نیاز دارند معرفی کنند. محل هایی خوبی که برای پیدا کردن افراد متقاضی می باشند مهد کودک های محلی می باشند.

روز مصاحبه:

هنگام مصاحبه با والدین کودک آماده باشید. سعی کنید سوالاتی که می خواهند از شما بپرسند را از قبل پیش بینی کرده و پاسخ عاقلانه ای برای آن داشته باشید.

سوالاتی که احتمالا در روز مصاحبه پرسده می شود شامل موارد زیر است:

تجربه های سابق شما در نگهداری بچه چیست؟

بدترین و بهترین تجربه ی شما در نگهداری کودک کدام است.

چگونه مسائل انضباطی را باید مدیریت کرد؟

اگر کودک مدت طولانی دست از گریه کردن برنداشت چه باید کرد؟

آیا با بردن کودک درخارج از خانه مشکلی دارید؟

و…

ارتباط با والدین:

برای بسیاری از والدین استخدام یک نگهدار کودک ممکن است تجربه ی اول آن ها باشد و طریقه ی درست ارتباط برقرار کردن با نگهدار کودک را ندانند. تقویت رابطه با والدین امری مهم و ضروری در زمان مراقبت از بچه است. برای تقویت روابط می توانید یک توافق نامه کتبی با والدین که محتوای آن قوانین و درخواست های آنها از شما می باشد بنویسید. با این کار در آینده ای نزدیک، در اثر تخطی از قوانین و خواسته ی والدین، روابط شما با انها خدشه دار نخواهد شد.

به آنها بگویید که توقع نداشته باشند شما برای کار در ساعات اضافه از آنها تقاضای پول نکنید و یا در لحظات آخر برنامه های خود را برای انجام برانامه های والدین تغییر دهید. پیشاپیش برنامه ریزی کنید و هرگونه تغییر در برنامه را در همان ابتدا بررسی کنید.

احترام به تفاوت ها فرهنگی و تفاوت در باور نگرش یکدیگر را جدی بگیرید. مگر آنکه در سلامت فرزند تاثیر منفی بگذارد.

نکات ایمنی:

از والدین بخواهید سیستم ایمنی منزل را با دقت برای شما توضیح دهند.

در مورد آتش سوزی  و سایر برنامه های تخلیه اضطراری گفتگو کنید.  مسیرهای  فرار، تمام خروجی ها از خانه و چگونگی بازکردن قفل ها و خطرات بالقوه را مشخص کنید.
از محل کلید های نور کلید و قطع کننده های مدار و جعبه های فیوز را در صورت قطع برق بازدید کنید.
شماره های اورژانسی،شماره ی محل کار و همسایگان و خویشاوندانی که در شرایط ضروری می توانید با آن ها تماس بگیرید را از والدین بخواهید.


مركز نگهداري و مراقبت از کودک، سالمند،بیمار در منزل مه چهرگان با بکارگیری نیروهای مجرب و متخصص آماده ی خدمت رسانی 24 ساعته به شما و عزیزان شما می باشد.

استخدام پرستار، جهت نگهداری سالمند به صورت شبانه روزی با حقوق عالی. 88358744 - 77656754